Serum hidratues

Mbroni lëkurën tuaj nga stresi mjedisor dhe plakja e parakohshme me serumin hidratues të Forever. Përveç xhelit të aloe vera 37% të pastër, ai përmban katër lloje të acidit hialuronik që i sigurojnë lëkurës tuaj një ngarkesë të përqendruar lagështie, përmirësojnë elasticitetin e lëkurës dhe çojnë në një çehre dukshëm më të shëndoshë.

Serum hidratues | Neni 618 | Përmbajtja: 50 ml

Lëkura e aloes

Për lëkurën me aloe ne kemi kombinuar katër nga produktet tona më të shitura, përbërësit kryesorë të të cilëve përputhen në mënyrë ideale me njëri-tjetrin dhe i ofrojnë lëkurës suaj mbështetje optimale nga brenda jashtë. Ky trajtim bukurie 30-ditor ju siguron të gjitha vitaminat dhe mineralet e rëndësishme dhe është i përshtatshëm për çdo gjendje të lëkurës. Shumë e lehtë – me planin tuaj personal të kujdesit të lëkurës. Ndjehuni rehat në lëkurën tuaj me lëkurën e aloes.

Përmbajtja:
1 x 715 Forever Aloe Vera Gel™
1 x 734 Përgjithmonë Aloe Berry Nectar™
1 x 777 Forever Aloe Peaches™
1 x 264 Forever Active HA®
1 x 312 Forever Nutra Q10™
1 x 610 Forever Active Pro-B™
1 x filxhan pije (me dimension ml)

Lëkura aloe | Artikulli 918 | Përmbajtja: grup

Maskë bioceluloze me aloe

Maska bioceluloze e aloe kombinon teknologjinë më të fundit me përbërës natyralë si xhel aloe vera, ekstrakt çaji jeshil, gështenjën e kalit dhe alga deti. Fijet e holla si vaferë përshtaten në mënyrë të përkryer me konturet e fytyrës dhe kështu mund të depërtojnë në vija të holla dhe rrudha. Maska e fletës aplikohet lehtë dhe nuk kërkon shpëlarje.

Maskë bioceluloze aloe | Artikulli 616 | Përmbajtja: 5 x 25 g

Pastrues xhel freskues Sonya™

Me xhel aloe vera 39% të pastër dhe përbërës hidratues, pastrues xhel freskues Sonya™ zbut dhe hidraton lëkurën. Ky pastrues xhel freskues është ideal për pastrimin e lëkurës së kombinuar dhe për të hequr butësisht, por tërësisht qelizat e vdekura të lëkurës, papastërtitë dhe grimin.

Pastrues xhel freskues Sonya™ | Artikulli 605 | Përmbajtja: 118 ml

Xhel ndriçues Sonya™

Ky xhel që absorbohet shpejt vjen nga teknologjia më e fundit e kujdesit të lëkurës dhe kontribuon në një pamje të përgjithshme të lëkurës. Me xhelin e tij të pasur 43% të pastër aloe vera, një përzierje unike e algave dhe pesë bimëve aziatike, xheli ndriçues ndihmon në harmonizimin e tonit të lëkurës dhe zvogëlimin e njollave të moshës.

Sonya™ illuminating gel | Art. 606 | Inhalt: 28,3 g

Maskë xhel rafinuese Sonya™

Maska rafinuese me xhel stimulon lëkurën gjatë gjumit dhe ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të lëkurës. Xheli i pastër i aloe vera me përmbajtje 43%, në kombinim me frutat e mollës dhe ekstraktin e luleve të tërfilit, i japin lëkurës një nxitje të vërtetë lagështie.

Maskë xhel rafinuese Sonya™ | Artikulli 607 | Përmbajtja: 59 ml

Hidratues xhel qetësues Sonya™

Më shumë se dhjetë ekstrakte dhe vajra bimore natyrale në hidratuesin qetësues xhel promovojnë furnizimin me lagështi dhe elasticitetin e lëkurës. Përveç xhelit të aloe vera 38% të pastër, ky hidratues i gjithanshëm përmban gjithashtu përbërës kundër plakjes si acid linoleik dhe hidroliz kolagjeni. Ato funksionojnë pikërisht aty ku lëkura ka më shumë nevojë për to.

Xhel qetësues Sonya™ hidratues | Artikulli 608 | Përmbajtja: 59 ml

Sistemi ditor i kujdesit të lëkurës Sonya™

Katër produkte kujdesi me bazë xhel që përmirësojnë tonin e lëkurës, hidratojnë dhe e lënë lëkurën të duket rrezatuese dhe e freskët. Kjo seri e kujdesit për fytyrën nga Forever është projektuar posaçërisht për lëkurën e kombinuar të të gjitha moshave dhe e furnizon lëkurën pikërisht aty ku ka më shumë nevojë.

Përmbajtja:

– Art 605 Sonya™ pastrues xhel freskues

– Art 606 Xhel ndriçues Sonya™

– Art 607 Maskë xhel rafinuese Sonya™

– Art 608 Sonya™ hidratues xhel qetësues

Sistemi ditor i kujdesit të lëkurës Sonya™ | Artikulli 609 | Përmbajtja: grup

Aktivizues aloe

Me xhel aloe vera 99% të pastër, aktivizuesi i aloe pastron dhe qetëson lëkurën e fytyrës tuaj dhe i jep asaj një ndjesi të mrekullueshme freskie, edhe pas aplikimit të parë. Forever Aloe™ jonë me cilësi të lartë është kombinuar me alantoin, një hidratues efektiv. Për shkak të përmbajtjes së lartë të aloe verës, ky produkt multifunksional mbështet rezultatet e produkteve të tjera të kujdesit për fytyrën Forever.

Aktivizues aloe | Artikulli 612 | Përmbajtja: 130 ml

Zbutës eksfoliant

Zbut lëkurën me bambu, perla jojoba, ekstrakte natyrale frutash dhe aloe. Trupi hedh rreth 30,000 – 40,000 qeliza të vdekura të lëkurës çdo ditë dhe ka nevojë për mbështetje shtesë për ta bërë këtë. Eksfoliuesi zbutës përmban perla jojoba dhe pluhur bambuje që ju ndihmojnë të hiqni qelizat e vdekura të lëkurës pa e dëmtuar lëkurën tuaj. Ekstraktet si bromelaina, papaina dhe vaji esencial i limonit gjithashtu rigjenerojnë lëkurën. Eksfoliuesi zbutës është një produkt i domosdoshëm që jep një dozë të përqendruar antioksidantësh në lëkurën tuaj dhe shfrytëzon sa më shumë rutinën tuaj të kujdesit të fytyrës Forever.

Eksfoliator zbutës | Artikulli 559 | Përmbajtja: 60 ml

Krem zgjimi i syve

Krem për të reduktuar rrathët e errët dhe sytë e fryrë me kolagjen detar, peptide, ekstrakte natyrore bimore dhe aloe. Kremi zgjues i syve përdor përbërës me peptide për të përmirësuar zonat e ndjeshme rreth syve dhe për të reduktuar dukshëm shfaqjen e rrudhave, linjave të holla dhe rrathëve të errët. Butilen glikoli i përmbajtur dhe ekstrakti i pemës së mëndafshit me darutoside zbut dhe rigjeneron lëkurën brenda një kohe të shkurtër dhe lë zonën tuaj të syve të shkëlqejë.

Krem sysh zgjimi | Artikulli 561 | Përmbajtja: 21 g

Toner balancues

A ka nevojë lëkura juaj për një nxitje shtesë pas pastrimit të fytyrës? Më pas integroni tonerin balancues në kujdesin e fytyrës tuaj dhe lëkura juaj do të hidratohet nga përzierja unike e ekstraktit të algave të detit dhe acidit hialuronik për një çehre të lëmuar. Ekstrakti i përmbajtur i kastravecit zbut lëkurën tuaj dhe i siguron asaj lagështi shtesë. Mbroni lëkurën tuaj nga radikalet e lira me kombinimin e ekstraktit të çajit të bardhë dhe aloe verës.

Toner balancues | Artikulli 560 | Përmbajtja: 100 ml

Pastrues hidratues infinite nga Forever™

Locion i butë pastrues për fytyrën, qafën dhe dekoltenë Ky locion i butë pastrimi është i pasur me përbërës efektivë, natyralë si ekstrakti i mollës, aminoacide nga mollët dhe acidet yndyrore të kokosit. Lëkura juaj furnizohet menjëherë më mirë me lagështi, grimcat e papastërtive dhe mbetjet e yndyrës treten dhe mund të lahen lehtësisht. Pastruesi hidratues siguron lëkurë të zhdërvjellët, të butë dhe të pastër – baza ideale për kujdesin tuaj të mëtejshëm kundër plakjes.

Pastrues hidratues infinite nga Forever™ | Artikulli 554 | Përmbajtja: 118 ml

Krem rigjenerues infinite nga Forever™

Kremi restaurues përmban mbi 15 përbërës për kujdesin e lëkurës që përthithen shpejt nga lëkura. Ato i japin lëkurës lagështi dhe elasticitet. Gjetjet më të fundit shkencore mbi aloe vera janë kombinuar këtu me një burim energjie të acai, shegë dhe ekstrakte të tjera kundër plakjes për të rifreskuar lëkurën e stresuar dhe të dehidratuar.

Krem rigjenerues infinite nga Forever™ | Artikulli 558 | Përmbajtja: 48.2 g

Serum forcues infinite nga Forever™

Fuqia e aloe përmirësohet më tej në serumin forcues me një peptid të provuar klinikisht të bërë nga tre aminoacide (tripeptid), i cili imiton procesin natyral të lëkurës për të forcuar strukturën e lëkurës dhe për të zvogëluar pamjen e linjave të holla. Së bashku me përbërësit natyralë dhe Aloen tonë të provuar Forever, serumi forcues i siguron lëkurës lagështi, qëndrueshmëri dhe elasticitet. Për një pamje rinore, rrezatuese.

Serum forcues infinite nga Forever™ | Artikulli 555 | Përmbajtja: 30 ml

Infinite nga Forever™ kompleks forcues

Kompleksi forcues është një shtesë diete me vitaminë C, kolagjen dhe ekstrakt ceramid gruri që mbështet anti-plakjen nga brenda jashtë. Përmban një kombinim të zhvilluar posaçërisht të koncentratit të lëngut të pjepërit, fitoceramideve dhe kolagjenit detar. Kjo mbështet furnizimin me lagështi të lëkurës, zvogëlon shfaqjen e rrudhave dhe përmirëson elasticitetin e lëkurës.

infinite nga Forever™ kompleksi forcues | Artikulli 556 | Përmbajtja: 60 Tableta

Infinite nga Forever™

Tre produkte për kujdesin e lëkurës dhe një shtesë diete mbështesin kundër plakjes nga brenda dhe jashtë. Forever ka zhvilluar këtë seri inovative të kujdesit bazuar në gjetjet më të fundit shkencore dhe përbërësit natyrorë, në të cilat vetitë kujdesëse të aloe verës janë zhvilluar plotësisht. Rezultati? Lëkurë rrezatuese dhe elastike që duket dhe ndihet më e re.

Infinite nga Forever™ | Artikulli 553 | Përmbajtja: grup

Krem hidratues i thellë Sonya® Aloe

Pjesa shtesë e lagështisë me një aromë delikate për fytyrën dhe trupin. Veçanërisht e pasur dhe për këtë arsye ideale për lëkurën e thatë. Zbarkon rrudhat e para falë kombinimit efikas të aloe vera me elastin, kolagjen, jojoba dhe vaj makadamia.

Krem hidratues i thellë Sonya® Aloe | Artikulli 311 | Përmbajtja: 71 g

Pluhur maske

Një pluhur super i hollë që së bashku me Aloe Activatorin, rezulton në një maskë forcuese. Rezultati i kësaj “studioje të vogël private të bukurisë” është i mahnitshëm: lëkurë e freskët dhe e rregulluar.

Pluhur maske | Artikulli 341 | Përmbajtja: 29 g

Aloe Lips™

Buzë të buta përkëdhelëse falë aloe verës dhe vajit jojoba. Balsami i buzëve me cilësi të lartë Aloe Lips™ më në fund u jep fund buzëve të plasaritura dhe të thata.

Aloe Lips™ | Artikulli 22 | Përmbajtja: 4,25 g

Përgjithmonë Alpha-E Factor®

Lëng i lehtë me përbërësit më të mirë për një pamje rrezatuese dhe të re. Serum shumë efektiv për lëkurë kërkuese dhe të ndjeshme. Një dhuratë e veçantë për më shumë elasticitet dhe impulse rigjenerimi.

Forever Alpha-E Factor® | Artikulli 187 | Përmbajtja: 30 ml

Sytë përgjithmonë tërheqës®

Për zonën e ndjeshme të syve. Kundërvepron me rrudhat, rrathët e errët dhe hijet e errëta dhe lehtëson qepallat e fryra.

Forever Alluring Eyes® | Artikulli 233 | Përmbajtja: 28.3 g

Forever Aloe Scrub®

Krem peeling intensiv dhe në të njëjtën kohë i butë. Heq butësisht qelizat e vdekura të lëkurës dhe papastërtitë e vogla me mikrogrimca të imta vaji jojoba. Aloe vera e kujdesshme dhe vitaminat mbrojnë lëkurën nga tharja. Pastrues ideal i thellë për lëkurën.

Forever Aloe Scrub® | Artikulli 238 | Përmbajtja: 99 g

Krem mbrojtës i lëkurës R3 Factor®

Faktori me efekt anti-plakje. Aloe vera me kompleksin alfa hidroksi acid rigjenerohet me acide natyrale, vitamina dhe fuqinë e aloes. Idealisht i përshtatshëm për lëkurë me pore të mëdha dhe të pjekur, si dhe për lëkurë të kombinuar. Për një efekt të qartë të përtëritjes së lëkurës.

R3 Factor® Skin Defense Cream | Artikulli 69 | Përmbajtja: 56,7 g

Sapun Aloe Avokado për fytyrën dhe trupin

Fillimi i suksesshëm i ditës fillon me këtë sapun të veçantë. Shkuma delikate, kremoze dhe aroma e vajrave esenciale të limonit dhe avokados përkëdhelin shqisat. Gjithashtu i pasuruar me aloe vera dhe glicerinë, ai siguron lagështi të thellë. Pastron tërësisht dhe jep elasticitet.

Sapun Aloe Avokado për fytyrën dhe trupin | Artikulli 284 | Përmbajtja: 142 g